Preladenie z leta na zimu

Elementy zdravia - Blog zdravia - Preladenie z leta na zimu
počet zobrazení 2471x
Preladenie z leta na zimu

Ako ste prežili toto horúce leto?

Koľko ovocia alebo surových šalátov alebo v horšom prípade sladkostí a zmrzlín ste zjedli?

Či to bolo v rovnováhe, alebo nie ukáže teraz toto obdobie a hlavne keď sa výrazne ochladí a to sa určite ochladí.

Viete to už zistiť teraz, záleží v akom stave sú vaše končatiny či sú od rána do večera teplé aj ruky aj nohy alebo nie. Ak sú teplé, tak je to všetko v poriadku. V prípade, že to tak nie je dôležité podporiť svoj organizmus, aby ho potom neprekvapila napr. chrípka.

Výborné YANG nástroje sú napr. moxa, sauna, Kuzu nápoj alebo dlho varené polievky,  ktoré vám vedia pomôcť z tela dostať chlad. Hore vymenované jedlá alebo potraviny patria do energie výrazného YINU a ak toho v lete bolo veľa, tak potom tieto YIN jedlá vám spôsobia, že váš organizmus nezvládne prechod do jesene.

Preto je dobré organizmus podporiť aj takým jednoduchým nástrojom, ako sú teplé strukovinové polievky 2 až 8 hod varené - na minime.

Výborný je aj Kuzu koreň ktorý má silnú energiu podporiť výrazne imunitu. Hovorí sa, že Kuzu má takú silu, že jeho koreň dokáže prerásť cez skalu. Ja to môžem potvrdiť aj s praxe.

V prípade keď som veľa pracoval a bol som unavený alebo som vonku veľmi premrzol urobil som si Kuzu nápoj a môj organizmus to potom ustál.

Myslite na to, že zdravie je o rovnováhe YINU a YANGU.


fotky3 Preladenie z leta na zimu


Pridať komentár

komentár môžu pridať iba členovia klubu. Ak ste členom klub môžete sa prihlásiť. Chcete sa stať členom klubu? Viac informácií o výhodách klubu zdravia

Komentáre k článku :