SVIATKY A CHRÍPKOVÉ OCHORENIA

Elementy zdravia - Blog zdravia - SVIATKY A CHRÍPKOVÉ OCHORENIA
počet zobrazení 3139x
SVIATKY A CHRÍPKOVÉ OCHORENIA

Máme za sebou Veľkonočné sviatky a ľudia zase plačú ako sa prejedli, ako pribrali alebo ako zase porušili svoje novoročné predsavzatia.

Sviatky by mali byť dni pokoja, pohody, radosti a stretávania sa s blízkymi ľuďmi, priateľmi, kamarátmi. Ale skutočnoť je iná. Je to o jedení, pití a mlsaní. Taká je skutočnosť!!!

Viete, čo povie žena po sviatkoch? „Konečne, už  to skončilo a môžem si vydýchnuť a oddychovať“. A viete, čo povie muž po sviatkoch? „Škoda, že trvali tak krátko.“ Prečo je to tak?

Žena koná väčšinou ako „Matka Tereza“, musí všetko urobiť sama, lebo si myslí, že to vie najlepšie.

No správne je, keď sú povinnosti rozdelené medzi všetkých členov rodiny. Manžel môže mať na starosti varenie a žena poriadok a pohostenie. Keď máte väčšie deti nad 9 rokov, tie tiež treba zapojiť do procesu už len tým, že si poupratujú svoju izbu.

Ak máte byť po sviatkoch unavení, vyčerpaní, tak nerobte nič, len oddychujte a užite si ničnerobenie. Ak ste sa prejedali, tak ste rozladili svoj organizmus a musíte v ňom nanovo poupratovať.

Nemusíte byť jasnozriví, aby ste zistili, že najväčšie chrípkové epidémie bývajú po sviatkoch ako je Veľká noc, Vianoce a aj po lete. Vtedy sa ľudia prejedajú a jedia veľa sladkostí, v lete zmrzlinu a ovocie, kde je taktiež veľa cukru. Cukor klasický aj ovocný najviac vykráda a prekysľuje organizmus.

Niekto môže oponovať, že veď ovocie má veľa vitamínov a minerálov, tak ho treba konzumovať vo väčšej miere. Keď pozriete vyživové tabuľky a hodnoty vitamínov v potravinách zistíte, že ovocie sa nachádza niekde v strede alebo až naspodu tabuliek. Na vrchole kraľujú zeleniny a čo sa týka minerálov a stopových prvkov, tak orechy a semená sú TOP. Napríklad citrón má vitamínu C priemerne 48,639 mg/100g, ale petržlenová vňať až 179,33mg/100g. Alebo napríklad kravské mlieko má vápnika 122 mg/100g, ale mak ho má až 1400mg/100g. Pozrite si výživové tabuľky a zistíte tie zavádzajúce informácie, aké je ovocie zdravé a plné vitamínov. Je určite bohaté na vodu a cukry, ale ostatné živiny sú slabučké. Preto ja ovocie jem málo a beriem ho ako dezert a nie ako niečo zdravé, na bežnú konzumáciu.

Máme za sebou bláznivý apríl ktorý zakrútil počasím, padal sneh a fúkal studený vietor. To všetko s mlsaním spustí o chvíľu chrípkovú epidémiu. Keď sa však spýtate pána doktora alebo epidemiológa, prečo je chrípková epidémia a čo je príčinou, tak vám nedajú jasnú odpoveď. No odpoveď je jasná - žranica, koláčiky cez sviatky a k tomu žiadny výrazný pohyb.

 

Ako podporiť imunitu?

Teraz na jar jedzte medvedí cesnak, aspoň 7 lístkov ku každému hlavnému jedlu. Zaraďte denne ryžu natural, napr. ráno ryžová kaša, na obed rizoto a na večeru ryža so strukovinou. Toto konzumujte aspoň 7 dní. Alebo konzumujte chlorellu GW rano 7x obed 7x a večera 7x. Výrazne tým podporíte imunitu a detoxikáciu.


fotky3 SVIATKY A CHRÍPKOVÉ OCHORENIA


Pridať komentár

komentár môžu pridať iba členovia klubu. Ak ste členom klub môžete sa prihlásiť. Chcete sa stať členom klubu? Viac informácií o výhodách klubu zdravia

Komentáre k článku :