Zdravé pečenie a Dokonalý víkend

12.04.2022

Zdravé pečenie a Dokonalý víkend

Dobrý deň priatelia,

posielam informácie k pripravovaným akciám

Kurz zdravého pečenia

Kurz zdravého pečenia

PRÍPRAVA PEČENÝCH KOLÁČOV, NEPEČENÝCH DOBRÔT A SLADKOSTÍ BEZ CUKRU

Naše praprababičky biely cukor nepoznali a aj preto, že vedeli ako inak pripraviť sladké jedlo. Na slávnostný stôl sa dávali predovšetkým orechy a ovocie ako jabĺčka, či hrušky a tiež sušené ovocie domácej výroby (jablká, hrušky, slivky a v teplejších oblastiach i marhule). Sladké jedlá sa robili predovšetkým z mrkvy a cibule, ktoré majú vysoké percento cukru a sladká chuť sa posilňovala ešte štipkou soli pri ich príprave. Jedlo sa dosládzalo hruškovým, slivkovým, alebo jablkovým lekvárom. Tiež sa používala pracharanda, čo je sušený hruškový prášok.

Dnes už vieme, čo spôsobujú jednoduché cukry v našom organizme. Vieme, že biely a hnedý cukor vytvára závislosť. Podľa Tradičnej čínskej medicíny klasický biely cukor zaťažuje element ZEM (žalúdok, slinivku a slezinu) a takáto extrémna sladká chuť potom blokuje energiu elementu VODA (obličky a močový mechúr). Prejavy slabosti obličiek nám telo signalizuje cez kĺby napr. bolesti, alebo opuchy, ale aj studené ruky a nohy sú prejavy slabosti obličiek.

Z pohľadu výživového poradenstva jednoduché cukry prekysľujú náš organizmus, čo sa prejavuje únavou, zlým trávením a keď nefunguje trávenie je otázka času, kedy nám v tele vznikne väčší zdravotný problém.

Preto pre milovníkov sladkej chuti, sladkých koláčikov, sušienok a čokolád sme pripravili tento kurz.

Čo sa na kurze naučíte:
- piecť zdravé, krásne a chutné koláčiky
- robiť zdravú a chutnú tortu do 10 min.
- urobiť rozprávkovú zdravú tekutú čokoládu
- ako cukor vplýva na naše telo a na naše zdravie
- ako pôsobia prírodné sladidlá, čím sa od seba líšia rôzne iné
- aké postupy môžete použiť na zvýraznenie sladkej chuti
- ako zdravo mlsať a popritom si podporiť zdravie
- ak milujete sladké a domáca príprava vám pripadá veľmi komplikovaná

Nielen o týchto otázkach môžete diskutovať počas prípravy rôznych druhov zdravých pečených a nepečených koláčov a sladkostí na kurze pod vedením Petra Planietu – poradcu zdravého životného štýlu a jeho tímu.

Kedy: 16.04.2022 (začiatok o 8,00 hod.)

Kde:PLANETA NATUR Sabinovská 10, Bratislava

Cena: pre členov Klubu zdravia: 90,-€, pre ostatných: 108,-€

Cena zahŕňa: manuál varenia,  obedové menu, krabička napečených koláčov

Náš rekord z minulých kurzov: urobili sme 35 druhov sladkých a slaných dobrôt.

Účastníci si odniesli spolu 165 ks sladkých a slaných dobrôt.

POZOR POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA!!!


Dokonalý víkend - kurz varenia a Joga smiechu

Dokonalý víkend - kurz varenia a Joga smiechu

Každý deň by ste mali urobiť niečo pre pohladenie svojho tela aj duše.

Doprajte si dokonalý víkend plný varenia, smiechu, oddychu a relaxu v kompletne vybavených apartmánoch na súkromí a zároveň v prírode. Rozmaznajte svoje telo top zdravou stravou, spoznajte silu zdravých potravín vo forme kurzov varenia a prednášok, spoznajte silu smiechu v spoločnosti príjemných ľudí.

 

Zažite s nami nezabudnuteľný víkend plný pozitívnych emócií a smiechu spolu s kurzom zdravého varenia podľa 5 elementov.

Priatelia, toto sme tu ešte nemali. Tento jedinečný seminár, unikát svojho druhu na celom svete, spája dva základné piliere pre šťastný život: zdravá strava a pozitívna myseľ.

Smiech lieči a robí životné momenty nezabudnuteľnými. Vedeli ste, že deti sa smejú 400x za deň a dospelí ľudia iba 12x za deň? Ako je možné, že sme sa dostali do takéhoto smutného života, keď sme dospeli? Preto, ak sa chcete smiať, prežiť šťastný život a vedieť kvalitne a rýchlo variť, tak tento víkend je stvorený práve pre Vás.
Joga smiechu je jedinečné cvičenie, ktoré spúšťa spontánny smiech, niekedy ťažko zastaviteľný, čo je krásny pocit. Joga smiechu je cvičenie, kde pomocou dychových cvičení, hravých aktivít a prácou s predstavivosťou podnecujeme spontánny smiech. Smiech je prostriedkom uvoľnenia, načerpania energie, ale aj získania nadhľadu nad každodenným životom. Cvičenie je spojené s intuitívnymi hrami pochádzajúcimi zo vzdelávacieho systému zo Švédska. Vďaka Intu-hrám budeme lepšie komunikovať a vnímať potreby okolia či seba samého. Nezabudnuteľný víkend plný smiechu a zábavných intu-hier nás uvoľní, nabije pozitívnymi emóciami a vyčistí našu myseľ. Budeme tu a teraz.
Budeme zdravo variť a jesť, učiť sa, hrať sa a rehotať. Najrýchlejšie jedlo uvaríme za 2 minúty a najkomplikovanejšie do 1 hod. Naučíte sa ako napr. z ryže možete urobiť raňajky, desiatu, obed, dezert, večeru, placky, karbonátky, tortu a iné. Takže, ak chcete byť majstrom v kuchyni, tak sa máte na čo tešiť. Za tým všetkým je skrytá láska k vareniu, kreativita, radosť a práca na samom sebe.

To všetko pod vedením vyhľadávaného odborníka na zdravý životný štýl a BIO človeka roka 2012 Petra Planietu v spolupráci s Bc Lukášom Gavaľom, certifikovaným inštruktorom smiechohier a jogy smiechu využívajúci prvky intuitívnej pedagogiky.

Kedy:20. - 22.05. 2022 (príchod o 13.hod. / odchod o 15.hod.)

Viac info.: https://www.elementyzdravia.sk/produkt/dokonaly-vikend/

 

ŽIVA PLANETA - zdravý food
Si osoba, ktorá miluje variť a zároveň tvoriť v kuchyni, kvalitná práca je pre Teba samozrejmosťou?

Živa Planeta sa snaží prinášať svojim zákazníkom to najkvalitnejšie jedlo. Podporujeme lokálnych farmárov, slovenských dodávateľov, vyhýbame sa všetkým aditívam, umelým prísadám, nekvalitným a lacným surovinám, ktoré by znižovali kvalitu a výživovú hodnotu nášho jedla. Veríme, že jedlo je základom zdravia a ovplyvňuje nás po fyzickej, psychickej a aj emočnej stránke.

Náš kolektív momentálne hľadá medzi seba ďalšieho člena na pozíciu kuchár, ktorý dokáže zvládať:
- prácu v tíme
- má vzťah ku kvalitnému a zdravému vareniu

Hľadáme človeka, medzi ktorého vlastnosti patria: presnosť, precíznosť, zodpovednosť, kreativita, samostatnosť pri organizovaní a plánovaní práce.

Začiatok pracovného pomeru je možný k 01.06.2022 na trvalý pracovný pomer, príp. podľa dohody

Výška mzdy: info pri osobnom stretnutí

Miesto výkonu práce: Fresh Market, Rožňavská 1/A, 831 04 Bratislava

Životopisy posielajte na manager@zivaplaneta.sk

www.zivaplaneta.sk

 

SUPER DETOX - krabičková strava rozvoz Bratislava

Branislav Paška na začiatkuBranislav Paška po detoxe 2
Naše orgány sú preto preťažené, nemajú dostatok vitálnej energie, nezvládajú dostatočne plniť svoju funkciu a v tele preto vzniká množstvo zdravotných problémov, akými sú napr. únava, podráždenosť, psychické problémy, bolesti kĺbov, kožné problémy až v neposlednom rade sa objavia vážne choroby ako Alzheimer, Parkinson, cukrovka, autoimunitné ochorenia a nakoniec aj rakovina …

SUPER DETOX obsahuje potraviny, ktoré nie sú geneticky modifikované, priemyselne spracované a pomáhajú telu zbavovať sa škodlivín. Pestrý jedálniček dodá telu energiu, pôsobí detoxikačne, blahodarne a vitalizujúco na všetky vnútorné orgány, čím sa zvýši kvalita života a v neposlednom rade prirodzene schudnete – upraví sa vaša hmotnosť, ale poteší to aj vaše chuťové poháriky.

Náš SUPER DETOX je postavený na princípoch piatich elementov:
– element DREVO – pečeň, žlčník (ovplyvňuje: šľachy, väzivá, nervy, kvalitu zraku, sústredenosť, rozhodnosť, stav pohody, schopnosť plánovať, organizovať a strategicky myslieť). Prejav ich slabosti – poškodenia: krik, zlosť, agresivita, ťažké rána (zobúdzanie, vstávanie) a zhoršenie zraku.
– element OHEŇ – srdce, tenké črevo (ovplyvňuje: cievy, lymfu, mozog, chuť, radosť v živote, ale aj schopnosť zabávať sa, radovať sa a tvoriť). Prejav ich slabosti – poškodenia: precitlivelosť, hystéria, nenávisť, slabá pamäť, únava okolo obeda, nechuť k životu.
– element ZEM – slinivka, slezina a žalúdok (ovplyvňuje: svaly, ich kvalitu a silu, hmat, rozhodnosť, jasné myslenie, súcit, ale aj schopnosť diplomaticky komunikovať a ľahko sa vzdelávať). Prejav ich slabosti – poškodenia: neistota, únava poobede, nechutenstvo, ryhy na jazyku, svalové problémy a zranenia.
– element KOV – pľúca, hrubé črevo (ovplyvňuje: kvalitu pokožky, čuch, schopnosť vnímať a riešiť detaily, schopnosť oddeliť podstatné od nepodstatného, schopnosť udržiavať poriadok). Prejav ich slabosti – poškodenia: smútok, melanchólia, únava večer a kožné problémy.
– element VODA – obličky, močový mechúr (ovplyvňuje: kosti, kĺby, zuby, kvalitu vlasov, silu vôle, schopnosť byť dobrým analytikom, poradcom alebo filozofom). Prejav ich slabosti – poškodenia: strach, úzkosť, slabá vôľa, bolesti kĺbov, zlý spánok, vypadávanie vlasov, ale aj studené končatiny.

SÚŤAŽ, kto si do 15.3.2022 zakúpi balík SUPER DETOX, bude zapojený do žrebovania o ceny:
1. Osobná zdravotná konzultácia s diagnostikou zdravia – bežná cena 99,-€
Určenie základného elementu – vlastnosti osobnosti, numerológia, diagnostika pomocou prístroja, analýza zdedených zdravotných predispozícií, analýza zdravia a energie človeka, analýza energetickej kvality jednotlivých elementov (orgánov), analýza príčiny zdravotných problémov, analýza stravovacích návykov, odporúčanie potravín pre ozdravný a harmonizačný proces organizmu, jedinečné tipy pre prekonávanie záťažových a stresových situácií.
https://www.elementyzdravia.sk/produkt/osobna-konzultacia-komplexna/
2. e-komplexná diagnostika života a zdravia – bežná cena 54,-€
Získate 8-stranové pdf o momentálnom zdravotnom stave, energetickom stave (YIN alebo YANG), aké sú Vaše zdravotné predispozície podľa čínskej a západnej astrológie a aká práca je pre Vás najvhodnejšia spolu s Vašim poslaním. Ďalej sa dozviete, aké sú Vaše priaznivé svetové strany a ako optimálne cvičiť a relaxovať. Vyhodnotíme Váš celkový energetický stav podľa 5 elementov a k tomu dostanete patričné stravovacie a životné odporúčanie.
https://www.elementyzdravia.sk/aplikacia/celkovy-rozbor/
3. Collagén Duolife 750 ml – bežná cena 35,-€
100 % prirodzený, kompletný tekutý kolagén obohatený antioxidantmi, pomáha kostiam, kĺbom a pokožke udržať si pevnosť a pružnosť, chráni ju pred predčasným starnutím a dbá o zdravé vlasy a nechty. Vitamín C z výťažku z aceroly podporuje produkciu kolagénu.
https://planetanatur.sk/produkty/duolife-collagen-kolagen-750-ml/

Skúsenosti našich klientov ako funguje strava a DETOX podľa piatich elementov:
- schudol som 55 kg za päť mesiacovhttps://peterplanieta.sk/zazraky-sa-deju/schudol-55-kil-za-pat-mesiacov-vdaka-zdravej-strave/
- schudla som 20 kg vďaka piatim elementovhttps://peterplanieta.sk/zazraky-sa-deju/schudla-som-20-kil-vdaka-zdravej-strave/

Objednávky a info. tu: